Jesteśmy profesjonalną firmą, która wykonuje wylewki styrobetonowe. Co to jest styrobeton? Styrobeton to płynna masa styropianowa, stosuje się ją wszędzie tam, gdzie układanie płyt styropianowych jest trudne lub niemożliwe. Styrobeton warto stosować jako warstwę wyrównującą, np. podkład pod ogrzewanie podłogowe oraz izolację termiczną i akustyczną stropów, poddaszy, strychów, dachów płaskich itp.
Styrobeton to nowoczesny materiał mieszaka styropianowo-cementowa. W jej skład wchodzi granulat styropianowy, cement, woda i specjalny dodatek, który poprawia jednorodność masy oraz jej wytrzymałość. W odróżnieniu od styropianu jego płynna forma pozwala na dokładne wypełnienie szczelin, zwłaszcza z dużą ilością instalacji mocowanych w podłodze. Doskonale termoizoluje i stabilizuje podłoże pod następne warstwy podłogowe. Ze względu na swoją lekkość styrobeton znajduje zastosowanie na stropach o niskiej nośności.
To zależy. Trzeba jasno powiedzieć, styrobeton nie ma tak dobrych właściwości izolacyjnych jak styropian. Z drugiej strony złe ułożenie styropianu niweluje te różnice. Dlatego wielu inwestorów decyduje się na wylanie styrobetonu w miejscach, gdzie ułożenie płyt styropianowych jest niemożliwe lub utrudnione.
Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i korzyściach, jakie mogą Ci przynieść.
Ze względu na swoje właściwości styrobeton cieszy się coraz większą popularnością, a jego różnorodne zastosowania są nieograniczone. W naszej praktyce inwestorzy najczęściej zamawiają styrobeton jako podkład wyrównujący pod ogrzewanie podłogowe.
Warto wiedzieć – Wypoziomowany podkład jest niezbędny do prawidłowego działania systemu ogrzewania podłogowego.
W odróżnieniu od styropianu płynna forma styrbetonu pozwala na dokładne wypełnienie szczelin, zwłaszcza z dużą ilością instalacji mocowanych w podłodze; rekuperacja, instalacja wodna, instalacja elektryczna i inne.
Izolacja termiczna budynków ma ogromne znaczenie dla ich późniejszej eksploatacji i związanych z tym kosztów. Do dobrych parametrów termoizolacyjnych, należy zdolność do zatrzymywania energii cieplnej, a także dobre parametry izolacyjności akustycznej, które pozwalają na zastosowanie, styrobetonu zamiast styropianu. Jednym ze sposobów na poprawę izolacji budynku jest zastosowanie lekkiego styrbetonu na nierównych powierzchniach, szczególnie tam, gdzie położenie styropianu jest utrudnione.
Posadzki styrobetonowe są wykonane w taki sposób, aby zatrzymywały ciepło. Wynika to z ich właściwości izolacyjnych, jak również z ich wagi. Są to dwie właściwości materiału, które pełnią podwójną funkcję. Jedna właściwość sprawia, że ciepło trudniej ucieka do otoczenia. Druga pozwala na stosowanie na starszych stropach, gdzie istnieją ograniczenia wagowe.
Granulat styropianowy w workach dodaje się do mieszanki cementowo-wodnej. Obecność granulatu styropianowego w betonie, mimo dobrych właściwości izolacyjnych, nie hamuje ogólnej nośności podłoża; oczywiście pod warunkiem dobrania właściwych proporcji.
Jednocześnie jego wytrzymałość sprawia, że wylewki styrobetonowe służą jako skuteczny materiał wygłuszający. Dzięki tym właściwościom te wylewki maszynowe nadają się do wszystkich pomieszczeń. Wylewki styrobetonowe mogą być również wykorzystywane do niwelowania różnych poziomów, dokładnego wypoziomowania nierównej powierzchni.
Dla właścicieli nieruchomości, ważny może być również ciężar całej mieszanki. Zastosowanie granulowanych mieszanek polistyrenu komórkowego sprawia, że posadzki styrobetonowe są niezwykle lekkie. Dlatego można je stosować również, w starym budownictwie gdzie sprawdzają się jako lekkie warstwy podkładowe.
Warstwy spadkowe ze styrbetonu wykonuje się na miejscu budowy, wylewając na stropie (według projektu budynku) kilkuprocentowe spady, podobnie jak podczas modernizacji czy remontów. Styrobeton to rodzaj dodatkowej izolacji termicznej lub uniwersalny materiał, który w niektórych miejscach może zastąpić standardowe ocieplenie.
Minimalna grubość warstwy poziomej styrobetonu wynosi 4-5 cm. Styrobeton układany na powierzchniach poziomych użytkowych, takich jak podłoga powinien być pokryty cienką (4-5 cm) warstwą betonu. W miejscach rzadko odwiedzanych jak strych, poddasze czy stropodach nie ma takiej potrzeby.
Styrobeton nie powinien być wystawiony na działanie promieni słonecznych, w przypadku dużych upałów można go przykryć folią, aby zatrzymać wilgoć, a zimą matami, które również zatrzymują ciepło. Zwykle po 1-2 dniach można po nim chodzić (w zależności od grubości i pogody).
Konin
Styrobeton zamiast styropianu znacząco przyspiesza prace i daje pewny podkład pod ogrzewanie podłogowe.
Poznań
Wypoziomowana podbudowa ze styrobetonu pod ogrzewanie podłogowe .
Września
Jednym z kluczowych zastosowań styrobetonu jest wypełnienie niedostępnych dla płyt styropianowych miejsc.