Styrobeton

Jesteśmy profesjonalną firmą, która wykonuje wylewki styrobetonowe. Co to jest styrobeton?  Styrobeton to płynna masa styropianowa, stosuje się ją wszędzie tam, gdzie układanie płyt styropianowych jest trudne lub niemożliwe. Styrobeton warto stosować jako warstwę wyrównującą, np. podkład pod ogrzewanie podłogowe oraz izolację termiczną i akustyczną stropów, poddaszy, strychów, dachów płaskich itp.

Czym jest styrobeton?

Styrobeton to nowoczesny materiał mieszaka styropianowo-cementowa. W jej skład wchodzi granulat styropianowy, cement, woda i specjalny dodatek, który poprawia jednorodność masy oraz jej wytrzymałość. W odróżnieniu od styropianu jego płynna forma pozwala na dokładne wypełnienie szczelin, zwłaszcza z dużą ilością instalacji mocowanych w podłodze. Doskonale termoizoluje i stabilizuje podłoże pod następne warstwy podłogowe. Ze względu na swoją lekkość styrobeton znajduje zastosowanie na stropach o niskiej nośności.

Czy styrobeton jest lepszy niż styropian?

To zależy. Trzeba jasno powiedzieć, styrobeton nie ma tak dobrych właściwości izolacyjnych jak styropian. Z drugiej strony złe ułożenie styropianu niweluje te różnice. Dlatego wielu inwestorów decyduje się na wylanie styrobetonu w miejscach, gdzie ułożenie płyt styropianowych jest niemożliwe lub utrudnione.

Styrobeton na strychu

Potrzebujesz wypełnić lukę lub zabezpieczyć się przed gryzoniami na strychu lub poddaszu?

Zapytaj ekspertów

Mateusz tel. 724 738 392 

Łukasz tel. 723 338 141

Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i korzyściach, jakie mogą Ci przynieść.

Styrobeton to doskonały sposób na wypełnienie szczelin i zabezpieczenie przed gryzoniami. Jest to lekki, trwały materiał, który można łatwo formować do wymiaru i kształtu. Jest również nietoksyczny i nie przyciąga owadów.

Czy warto stosować styrobeton?

Ze względu na swoje właściwości styrobeton cieszy się coraz większą popularnością, a jego różnorodne zastosowania są nieograniczone. W naszej praktyce inwestorzy najczęściej zamawiają styrobeton jako podkład wyrównujący pod ogrzewanie podłogowe.
Warto wiedzieć – Wypoziomowany podkład jest niezbędny do prawidłowego działania systemu ogrzewania podłogowego.

Wypełnienie szczelin

W odróżnieniu od styropianu płynna forma styrbetonu pozwala na dokładne wypełnienie szczelin, zwłaszcza z dużą ilością instalacji mocowanych w podłodze; rekuperacja, instalacja wodna, instalacja elektryczna i inne.

Termoizolacja budynku

Izolacja termiczna budynków ma ogromne znaczenie dla ich późniejszej eksploatacji i związanych z tym kosztów.  Do dobrych parametrów termoizolacyjnych, należy zdolność do zatrzymywania energii cieplnej, a także dobre parametry izolacyjności akustycznej, które pozwalają na zastosowanie, styrobetonu zamiast styropianu. Jednym ze sposobów na poprawę izolacji budynku jest zastosowanie lekkiego styrbetonu na nierównych powierzchniach, szczególnie tam, gdzie położenie styropianu jest utrudnione.

Zatrzymują ciepło.

Posadzki styrobetonowe są wykonane w taki sposób, aby zatrzymywały ciepło. Wynika to z ich właściwości izolacyjnych, jak również z ich wagi. Są to dwie właściwości materiału, które pełnią podwójną funkcję. Jedna właściwość sprawia, że ciepło trudniej ucieka do otoczenia. Druga pozwala na stosowanie na starszych stropach, gdzie istnieją ograniczenia wagowe.

Wytrzymałość

Granulat styropianowy w workach dodaje się do mieszanki cementowo-wodnej. Obecność granulatu styropianowego w betonie, mimo dobrych właściwości izolacyjnych, nie hamuje ogólnej nośności podłoża; oczywiście pod warunkiem dobrania właściwych proporcji.

styrobenton na strychu

Izolacja akustyczna

Jednocześnie jego wytrzymałość sprawia, że wylewki styrobetonowe służą jako skuteczny materiał wygłuszający. Dzięki tym właściwościom te  wylewki maszynowe nadają się do wszystkich pomieszczeń. Wylewki styrobetonowe mogą być również wykorzystywane do niwelowania różnych poziomów, dokładnego wypoziomowania nierównej powierzchni. 

strych ocieplenie

Ciężar styrobetonu

Dla właścicieli nieruchomości, ważny może być również ciężar całej mieszanki. Zastosowanie granulowanych mieszanek polistyrenu komórkowego sprawia, że posadzki styrobetonowe są niezwykle lekkie. Dlatego można je stosować również, w starym budownictwie gdzie sprawdzają się jako lekkie warstwy podkładowe.

styrobeton ocieplenie dachu płaskiego

Warstwa spadkowa na dachach płaskich

Warstwy spadkowe ze styrbetonu wykonuje się na miejscu budowy, wylewając na stropie (według projektu budynku) kilkuprocentowe spady, podobnie jak podczas modernizacji czy remontów. Styrobeton to rodzaj dodatkowej izolacji termicznej lub uniwersalny materiał, który w niektórych miejscach może zastąpić standardowe ocieplenie. 

Czy można chodzić po Styrobetonie?

Minimalna grubość warstwy poziomej styrobetonu wynosi 4-5 cm. Styrobeton układany na powierzchniach poziomych użytkowych, takich jak podłoga powinien być pokryty cienką (4-5 cm) warstwą betonu. W miejscach rzadko odwiedzanych jak strych, poddasze czy stropodach nie ma takiej potrzeby.

Styrobeton nie powinien być wystawiony na działanie promieni słonecznych, w przypadku dużych upałów można go przykryć folią, aby zatrzymać wilgoć, a zimą matami, które również zatrzymują ciepło. Zwykle po 1-2 dniach można po nim chodzić (w zależności od grubości i pogody).

Główne zalety styrobetonu:

 

 • Idealnie nadaje się do izolowania podłóg, tarasów oraz dachów płaskich.
 • Dokładne wypełnienie wszystkich nierówności oraz wypoziomowanie podłoża
 • lekkość przy dużej wytrzymałość na ściskanie
 • lita warstwa termoizolacyjna pozbawiona jest mostków termicznych.
 • Dokładne obtoczenie rurek również przy ścianach
 • Szybki czas wykonania oraz schnięcia
 • Możliwość stosowania na drewnianych stropach
 • Idealny na stropy Kleina
 • Dobra spójność i zdolność łączenia się z innymi materiałami
 • Niska masa własna
 • Całkowita odporność na zagnieżdżanie się szkodników, robaków.
Przykłady użycia

Styrobeton zamiast styropianu

Konin

Styrobeton zamiast styropianu znacząco przyspiesza prace i daje pewny podkład pod ogrzewanie podłogowe.

Styrobeton realizacja

Styrobeton podbudowa

Poznań

Wypoziomowana podbudowa ze styrobetonu pod ogrzewanie podłogowe .

styrobeton wyrównuje i ociepla podłogę

Wyrównanie podłogi styrobetonem

Września

Jednym z kluczowych zastosowań styrobetonu jest wypełnienie niedostępnych dla płyt styropianowych miejsc.

Styrobeton to doskonały wybór do wielu zastosowań, w tym wypełniania szczelin w ścianach, podłogach i stropach, ochrony przed gryzoniami i izolacji termicznej. Jest to również wybór przyjazny dla środowiska, ponieważ jest wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu.